Ședință la Prefectura Botoșani pentru organizarea Zilei de Curățenie Națională 2025

13 sept. 2025, Local
Ședință la Prefectura Botoșani pentru organizarea Zilei de Curățenie Națională 2025

Evenimentul, organizat în parteneriat cu Asociația  „Let's Do It, România", este cel mai mare proiect cu implicare socială din România.

În scopul promovării unui comportament responsabil față de mediul înconjurător, prefectul Dan  Dan Nechifor  a convocat, astăzi, toate instituțiile publice și operatorii de salubrizare cu rol în organizarea și implementarea acestei campanii.  

Astfel, în cadrul întrunirii s-au avut în vedere modul de organizare pe zone/trasee, asigurarea sacilor menajeri, mănuși etc, echipele participante (angajați din instituțiile publice sau simpli voluntari) sau organizarea transportului deșeurilor colectate.

Întâlnirea de lucru a avut loc la sediul  Direcției Județene de Mediu Botoșani.

Sursa: DorohoiNews.ro

Galerie foto (3)