Mașină parcată în curtea unui liceu din Dorohoi cuprinsă de flăcări

17 oct. 2025, Local
Mașină parcată în curtea unui liceu din Dorohoi cuprinsă de flăcări

Un autoturism parcat în curtea unui liceu din municipiul Dorohoi a luat foc, vineri, 17 octombrie 2025. Din fericire, nu au fost persoane rănite.

Conducătorul auto a observat că iese fum din compartimentul motor la scurt timp după ce a vrut să pornească mașina. Bărbatul a încercat să stingă flăcările, dar nu a reușit și a sunat după ajutor, la 112.

La fața locului au intervenit pompierii din cadrul Detașamentului Dorohoi, cu o autospecială de stingere. Aceștia au constatat că mașina ardea în totalitate și au stins flăcările înainte ca acestea să se extindă la o magazie din apropiere. 

Cauza probabilă de producere a incendiului a fost scurtcircuitul.

Sursa: DorohoiNews.ro

Galerie foto (3)