Femeie din Dorohoi aflată în stare gravă, transportată la spital cu ajutorul pompierilor

18 oct. 2025, Local
Femeie din Dorohoi aflată în stare gravă, transportată la spital cu ajutorul pompierilor

Pompierii dorohoieni au fost solicitați, prin numărul de urgență 112, să intervină sâmbătă, 18 octombrie 2025, în jurul orei 10:00, pentru transportul unei persoane la Spitalul Dorohoi.

Este vorba de o femeie de aproximativ 84 de ani care locuia într-un bloc situat pe Aleea Pinului. 

Aceasta a primit îngrijiri medicale la fața locului și apoi a fost transportată de pompieri până la Ambulanța din cadrul SAJ Botoșani. Apoi, aceasta a fost transportată la Spitalul Municipal Dorohoi pentru îngrijiri medicale.

Sursa: DorohoiNews.ro

Galerie foto (2)