O femeie din localitatea Durnești, comuna Ungureni, are nevoie de ajutor după ce casa în care locuia a fost distrusă în urma unui incendiu. S-a întâmplat noaptea trecută. În momentul producerii evenimentului, aceasta se afla în locuință, însă a reușit să iasă la timp și să ceară ajutor.
La fața locului au ajuns, în cel mai scurt timp, pompierii din cadrul Stației Săveni, cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD, precum și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență Ungureni. Aceștia au constatat faptul că locuința ardea în totalitate. Incendiul a fost stins în limitele găsite.
Cel mai probabil, evenimentul s-a produs de la o lumânare aprinsă, lăsată nesupravegheată lângă materiale combustibile.



















