Cele două surori au fost identificate la Iași și se află sub custodia autorităților

6 nov. 2025, Local
Cele două surori au fost identificate la Iași și se află sub custodia autorităților

Cele două minore din județul Botoșani, date dispărute în cursul zilei de miercuri, 5 noiembrie 2025, au fost găsite tefere în municipiul Iași.

Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Botoșani, fetele au fost identificate de polițiști în cursul zilei de miercuri și se află în prezent în custodia autorităților.

Urmează să se stabilească împrejurările în care au părăsit domiciliul, iar în funcție de rezultate vor fi dispuse măsuri legale.

Sursa: dorohoinews.ro