Șofer ajuns la spital după ce s-a răsturnat cu mașina la Zăicești

9 mar. 2026, Local
Șofer ajuns la spital după ce s-a răsturnat cu mașina la Zăicești

O persoană a avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident rutier care a avut loc în dimineața zilei de luni, 9 martie 2026, în localitatea Zăicești. În eveniment a fost implicat un singur autoturism.

La fața locului au ajuns, în cel mai scurt timp, pompierii din cadrul Detașamentului Botoșani, cu o autospecială de stingere și modul de descarcerare, dar și o ambulanță SAJ. Aceștia au constatat faptul că mașina era răsturnată pe cupolă și că nu erau persoane încarcerate. Conducătorul auto era ieșit din interior. Acesta a fost rănit, fiind preluat de echipajul medical. 

Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurile de prevenire a incendiilor.

Sursa: DorohoiNews.ro

Galerie foto (2)