Românii care nu şi-au încheiat până acum asigurarea obligatorie pentru locuinţe, pot sta linistiti. Termenul limită a fost amânat până în luna iulie a acestui an.
Acest lucru sa intamplat pentru că prea puţini proprietari au încheiat poliţele de asigurare. Dacă nici până la mijlocul anului viitor nu vă puneţi la punct cu actele, riscaţi amenzi de până la 500 de lei.
Preţul unei asigurări obligatorii împotriva cutremurelor, alunecărilor de teren sau a inundaţiilor porneşte de la 10 euro. Garanţiile oferite sunt de 10 pana la 20.000 de euro. (DorohoiNews.ro)
Autor: DorohoiNews.ro
Asigurările obligatorii pentru locuinţe, amânate până în iulie 2011
2 ian. 2011, Informatii utilef
COMENTARII VIZITATORI (0)
Fii primul care adauga un comentariu!






Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.
NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.
Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.