Autoturism avariat de un atelaj (sanie) tractată de un cal la Concești

4 ian. 2013, Infractional
Autoturism avariat de un atelaj (sanie) tractată de un cal la Concești

GHIORGHI G. de 79 ani, din comuna Concești, joi 03.01.2013, în jurul orei 13.00,  în timp ce se deplasa, pe drumul sătesc Movila-Concești,  cu o sanie tractată de un cal, s-a dezechilibrat și a căzut din atelaj, suferind vătămări în zona capului. Calul ce tracta sania și-a continuat deplasarea, impactând un autoturism şi producându-i ușoare avarii.
        
După incident, GHIORGHI G. a refuzat transportul către o unitate medicală de specialitate, fiind condus la dispensarul din localitate, unde i s-au acordat îngrijiri medicale.
        
În cauză poliţiştii continuă cercetările , urmând a se propune soluţie procedurală.

inapoi la lista

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

0/200

Am fost informat(a) despre Politica de Confidentialitate si de Securitate a prelucrarii datelor cu caracter personal, declar ca am peste 16 ani si sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal:

COMENTARII VIZITATORI (0)

Fii primul care adauga un comentariu!