Ziua Europei, sărbătorită la Seminarul Teologic Liceal „Sf. Ioan Iacob” Dorohoi - FOTO

8 mai 2015, Invatamant
Ziua Europei, sărbătorită la Seminarul Teologic Liceal „Sf. Ioan Iacob” Dorohoi - FOTO

În Sala de Festivități a Seminarului Teologic Liceal „Sf. Ioan Iacob” Dorohoi, vineri, 8 mai 2015, s-a desfășurat activitatea „Vreau să știu mai multe despre Europa”, coordonată de Prof. Dorohoncianu Anamaria și Prof. Ignat Cristina.

Elevii claselor IX-XI au avut prilejul de a-și evidenția cunoștințele legate de Uniunea Europeană. Totodată aceștia și-au îmbogățit cunoștințele despre tripla semnificație a zilei de 9 Mai: Ziua Independenţei proclamată în 1877, Victoria Coaliţiei Naţiunilor Unite în cel de-al Doilea Război Mondial la 9 mai 1945, dar şi Ziua Europei. (pr. Crețu Vasile Ionuț)

 

Dacă v-a plăcut acest articol, alăturați-vă, cu un simplu „Click” - „Îmi place”, comunității noastre de cititori de pe pagina de Facebook.



 

Galerie foto (8)

inapoi la lista

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

0/200

Am fost informat(a) despre Politica de Confidentialitate si de Securitate a prelucrarii datelor cu caracter personal, declar ca am peste 16 ani si sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal:

COMENTARII VIZITATORI (0)

Fii primul care adauga un comentariu!