Transport de lemne, cu iz penal. Controalele în trafic și la trei societăți, au adus amenzi de 7 mii lei

24 mar. 2017, Infractional
Transport de lemne, cu iz penal. Controalele în trafic și la trei societăți, au adus amenzi de 7 mii lei

Ieri, 23 martie a.c., poliţiştii Secţiei Rurale 4 Dorohoi au desfășurat pe raza comunelor Cordăreni și George Enescu, o acțiune pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților din domeniul silvic.

Poliţiştii au efectuat controale în trafic, precum şi verificări de specialitate la 3 unităţi economice. În urma activităţilor au fost aplicate sancţiuni contravenţionale în cuantum total de 7.000 de lei, din care una prevăzută de legislaţia silvică, în cuantum de 5.000 de lei.

inapoi la lista

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

0/200

Am fost informat(a) despre Politica de Confidentialitate si de Securitate a prelucrarii datelor cu caracter personal, declar ca am peste 16 ani si sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal:

COMENTARII VIZITATORI (0)

Fii primul care adauga un comentariu!