Sute de kilograme de pește, improprii pentru consum, confiscate de polițiști

4 ian. 2024, Infractional
Sute de kilograme de pește, improprii pentru consum, confiscate de polițiști

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 9 Vlăsinești au identificat pe drumul public, din comuna Ungureni, miercuri, 3 ianuarie 2024, un autoturism, condus de un bărbat de 54 de ani, din aceeași localitate, care transporta pește. 

În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că acesta nu deține documente legale de proveniență, motiv pentru care cantitatea de 374 de kilograme de pește a fost confiscată. De asemenea, reprezentanții Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor au stabilit că este improprie consumului, urmând ca aceasta să fie distrusă.

Cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de deținerea, transportul sau comercializarea fără documente legale a peștelui.

inapoi la lista

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

0/200

Am fost informat(a) despre Politica de Confidentialitate si de Securitate a prelucrarii datelor cu caracter personal, declar ca am peste 16 ani si sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal:

COMENTARII VIZITATORI (0)

Fii primul care adauga un comentariu!